ویزای والدین

ویزای والدین


خانواده‌هایی که تصمیم می‌گیرند فرزندان خود را برای تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان به کشورهایی مانند سوئیس، کانادا، انگلستان و استرالیا اعزام کنند، این تصمیم را با اطمینان خاطر و با علم به کیفیت و استانداردهای آموزشی بالا، و همچنین وجود محیطهای آموزشی امن در این کشورها اتخاذ می‌نمایند. آنها بخوبی می‌دانند که با تحصیل فرزندانشان در این مدارس، مراقبت‌های ویژه و اختصاصی از آنها بعمل خواهد آمد و با مشارکت دانش‌آموزان در فعالیت‌های فوق برنامه (فعالیت‌های متنوع ورزشی، علمی و گردشی)، استعدادها و توانایی‌های نهفته فرزندانشان بهتر شکوفا شده و مهارت‌های جدیدی در آنها فرصت بروز می‌یابند. با این وجود، یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های همیشگی والدین، امکان اخذ ویزا از کشور مقصد و ملاقات با فرزندان خود در زمان تحصیل آنها است.

بدیهی است که هر کشور قوانین و مقررات خاص خود را جهت صدور ویزاهای توریستی و ملاقات اقوام دارا است (و عموما این قوانین در طی زمان در حال تغییر است) و مدارک و مستندات بخصوصی را از متقاضیان این نوع ویزاها درخواست می‌کند. داشتن اطلاعات صحیح و بروز در مورد این مدارک و همچنین تغییراتی که در خصوص صدور ویزاهای توریستی و دیدار اقوام بوقوع می‌پیوندد، کلید اصلی موفقیت والدین جهت اخذ این نوع ویزاها است.

 

سوئیس

در این کشور، والدین برای دیدار فرزندان خود در زمان تحصیل، می‌توانند ویزای توریستی درخواست نمایند. بسته به سابقه سفرهای قبلی اروپایی والدین (به محدوده شینگن و یا به کشور سوئیس)، امکان اخذ ویزای چندبار ورود (Multiple Entry) بلند مدت (به عنوان مثال ویزای شش و نه ماهه و یا حتی ویزای سالیانه) برای والدین وجود دارد.

 

کانادا

در این کشور، والدین تا سن 18 سالگی فرزند(ان) خود می‌توانند با گرفتن ویزای گاردین به همراه آنها در کانادا زندگی نمایند. البته این نوع ویزا به والدینی تعلق می‌گیرد که فرزندانشان را در مدارس روزانه کانادا ثبت نام نموده و قصد دارند که خود سرپرستی و همراهی فرزندانشان را در این کشور به عهده بگیرند.

در صورتیکه والدینی، فرزندان خود را در مدارس شبانه‌روزی کانادا ثبت نام کنند، می‌توانند از ویزاهای توریستی کانادا برای دیدار استفاده نمایند. این نوع ویزا برای مدت پنج سال (البته تا زمانی که پاسپورت آنها اعتبار دارد)، صادر شده و به والدین اجازه می‌دهد که در این مدت، به دفعات برای دیدار فرزند(ان) خود به کشور کانادا سفر کنند و با هر بار ورود تا مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

 

انگلستان

در این کشور، امکان اخذ ویزای گاردین (همراه) برای والدینی که فرزندان زیر 12 سال خود را در مدارس روزانه ثبت نام کنند، وجود دارد. با این نوع ویزا، یکی از والدین می‌تواند به عنوان گاردین دانش‌آموز، اقدام به اخذ ویزا نموده و تا رسیدن فرزندش به سن 12 سالگی، به همراه وی در انگلستان زندگی نماید. بدیهی است که با این نوع ویزا، فرد همراه اجازه کار و یا تحصیل نداشته و تنها دلیل حضور وی در انگلستان، مراقبت و سرپرستی فرزندش است.

در صورتیکه والدین فرزندان بالای 12 سال خود را برای تحصیل به انگلستان اعزان نمایند، امکان گرفتن ویزای گاردین از آنها صلب شده و باید برای ویزای توریستی اقدام نمایند. برای بار نخست، یک ویزای چندبار ورود (Multiple Entry) شش ماهه، برای بار دوم، ویزای چندبار ورود یک ساله و برای دفعات بعد، ویزاهای دو ساله دریافت خواهند نمود. البته، این ویزاها درصورتی صادر می‌شوند که مدت زمان باقیمانده از تحصیل دانش‌آموز از مدت زمان درخواستی برای صدور ویزا، بیشتر باشد.

 

استرالیا

در این کشور نیز والدین تا سن 18 سالگی فرزندان خود می‌توانند با گرفتن ویزای گاردین به همراه آنها در استرالیا زندگی نمایند. در صورتیکه والدینی فرزند(ان) خود را در مدارس شبانه‌روزی استرالیا ثبت نام کرده باشند، برای دیدار آنها باید برای ویزای توریستی این کشور اقدام نمایند. کشور استرالیا برای این والدین در دفعات اول و دوم، ویزای سه ماهه یک بار ورود (Single Entry) صادر نموده و برای دفعات بعدی (درصورتیکه از مدت زمان تحصیل دانش‌آموز در استرالیا به اندازه کافی باقی مانده باشد)، ویزای شش ماه و حتی یک ساله چندبار ورود صادر می‌نماید.

موسسه آذین سپهر سامان با تکیه بر کادر مجرب و متخصص خود، در تمام مراحل اخذ ویزای گاردین و یا توریستی کشورهای فوق همراه و همپای والدین محترم بوده و به لطف خدا سابقه بسیار درخشانی در این ارتباط از خود بجای گذاشته است. در ادامه برای نمونه تعدادی از ویزاهای توریستی و گاردین اخذ شده برای والدین، ارائه شده است.

 

نمونه ویزاهای اخذ شده

 
 
مدارس سوئیسمدارس سوئیس
مدارس کانادامدارس کانادا
مدارس کانادامدارس انگلستان