مدارس سوئیس

 
 
 
 

مدارس شبانه‌ روزی سوئیس

سوئیس کشوری است که بخاطر وجود کوهستان‌ها، دریاچه‌ها، بانک‌ها، صنعت ساعت‌سازی و صنعت شکلات‌سازی شهرت بسیاری دارد. این کشور، یکی از ثروثمندترین کشورهای محدوده شنگن و همچنین جهان است که با کشورهای آلمان (از شمال)، اتریش (از شرق)، ایتالیا (از جنوب) و فرانسه (از غرب) همسایه است. در کشور سوئیس سه زبان ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی به عنوان سه زبان رسمی شناخته می‌شود.

سوئیس در زمینه آموزش نیز، یکی از بهترین کشورهای دنیا است. همواره در رده‌بندی برترین مدارس شبانه‌روزی بین‌المللی دنیا که توسط موسسات و مراکز آموزشی گوناگون انجام می‌شود، چهار-پنج مدرسه شبانه‌روزی از کشور سوئیس جزو 10 مدرسه برتر جهان، قرار دارد. همچنین، در زمینه تحصیلات تکمیلی نیز، دو دانشگاه ETH زوریخ و EPFL لوزان، براساس رتبه‌بندی ارائه شده توسط سایت QS در سال 2017، بترتیب در رده‌های 10 و 12 دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.

نظام آموزشی در کشور سوئیس مانند بسیاری از کشورها، 12 ساله بوده و تمامی تحصیلات پایه از جمله دوره ابتدایی و دوره متوسطه را پوشش می دهد. مدارس بین‌المللی کشور سوئیس، غالب سیستم‌های آموزشی متنوع و شناخته‌شده در جهان را ارائه می‌نمایند. این سیستم‌های آموزشی عبارتند از GCSE و A-Level، International Bacalaureate (IB)، Advanced Placement، US High School Diploma. در کنار این سیستم‌های آموزشی بین‌المللی، سیستم آموزشی ملی کشور سوئیس نیز در مدارس بین‌المللی این کشور ارائه می‌گردد.

اگر قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس را دارید، مشاورین بخش تحصیل در مدارس سوئیس موسسه آذین سپهر سامان شما را در این مسیر همراهی خواهند کرد.